Donaborów kontra Koronawirus

Szanowni państwo,

w związku ze zbliżającym się pierwszym turniejem w ramach WLMT w dniu 14 marca oraz  zamieszaniem jakie panuje w różnych środowiskach dotyczących Koronawirusa.  Informuję jako trener i współorganizator turnieju, iż po rozeznaniu zarówno na turniejach na których byliśmy jako klub w Suchedniowie oraz Głubczycach( w zeszły weekend), gdzie łącznie przebywało kilkaset dzieci, uważamy że dopóki nie ma stwierdzonych dużych ognisk zapalnych w Polsce. Jasnych potwierdzeń ryzyka chorobowego to nie będziemy odwoływać turnieju.  

Osobiście uważam, że sytuacja taka będzie trwała kilka miesięcy i będzie dynamicznie się rozwijać. Obecnie nie widzę zabezpieczenia nawet w drodze lądowej, kolei czy morskiej , zwykłych kontroli temperatur, które ledwo wprowadzili w kilku lotniska w kraju  Niestety   ludzie nadal eksplorują Europę. Faktycznie zauważamy  rezygnację z  turniejów międzynarodowych co jest zasadne z uwagi na wymianę zawodników z kilkudziesięciu krajów.  Jednocześnie informujemy, że decyzja o uczestnictwie w turnieju pozostaje ostatecznie w gestii państwa i  rodziców. Zrozumiemy i  uszanujemy  przez państwa podjęte decyzję. Do zobaczenia w Donaborowie  dla chętnych ????

Ponadto jeżeli bedzie decyzja  odgórna zarządu Wielkopolskiego Okręgowego Związku badmintona o odwołaniu ligi proszę o kontakt telefoniczny w tej sprawie w celu ustalenia szczegółów rezygnacja.